Siguldas logo
DE EN LV
Sigulda aizrauj
Meklēšana
Kartes un brošūras

Bukleti

Brošūras un audiogidi

lasīt vairāk

Galerija

Galerija

Foto, video galerija

lasīt vairāk

Rezervācija

Rezervācija

Rezervē naktsmītni

lasīt vairāk

Atsauksmes

Atsauksmes

Atsauksmes par Siguldu

lasīt vairāk

Radošās amatnieku darbnīcas Siguldas pils kvartālā
Radošās amatnieku darbnīcas Siguldas pils kvartālā

Siguldas pils kvartāls ir unikāla vieta Latvijā, kas vienkopus pulcējusi izcilus amatniekus, kas ne tikai šeit strādā un rada, bet savu arodu dažādās meistarklasēs māca arī pilsētas viesiem. Šeit var piedalīties gan rotu, keramikas, tekstila, aušanas, šūšanas, papīrmākslas darbnīcās, kā arī laiski atpūsties kafejnīcā, vai iemūžināt šo dienu fotostudijās pie prasmīgiem sava amata meistariem. 

 

 

 

 

 

 

Tieši šeit - stratēģiski pārdomātajā un ainaviski bagātajā vietā - meklējami Siguldas pilsētas pirmsākumi.

 

Laiks šeit atstājis neskaitāmus slāņus no pils uzcelšanas 13.gadsimtā līdz tās nozīmības zaudēšanai kā militāram nocietinājumam 18.gadsimtā. Gadsimtu vēlāk pilsdrupas iemīļotas kā romantiska pastaigu vieta, savukārt savu uzplaukumu piedzīvojusi priekšpils,  kuras teritorijā kņazu Kropotkinu dzimta uzceļ Siguldas Jauno pili un izveido muižas centru, šajā laikā dibinot Siguldā tūrisma tradīcijas.

Pārdzīvojot I pasaules karu, pilī saimniekošanu uzsāka Latvijas žurnālistu un raksnieku savienība, 1937.gadā, pamatīgi pārbūvējot gan muižas ēkas, gan Jauno pili, padarot to par nacionālā romantisma pērli interjerā, vien pils ārējo fasādi atstājot vēsturiskajā neogotikas izskatā.

Pēc II pasaules kara pils teritorija uz gandrīz 40 gadiem tiek norobežota un ēkās tiek ierīkotas ārsniecības iestādes.

Piedzīvojot valsts neatkarības atjaunošanu, arī Siguldas pils kvartāls atkal kļūst par siguldiešu un pilsētas viesu iemīļotu atpūtas vietu. Ar pašvaldības atbalstu atjaunotas vēsturiskajā centra ēkas, un tās kļuvušas par darbnīcām rosīgiem un radošiem Siguldas amatniekiem.

 

Šeit savu mājvietu radusi virkne radošu uzņēmumu, kas ikdienā piedāvā pilsētas viesiem un siguldiešiem iepazīties ar mākslinieku darbnīcām, izmēģināt roku Nameja gredzenu darināšanā, izsmalcinātu vēstuļu rakstīšanā, ādas izstrādājumu darināšanā, fotostudijās iespējams iemūžināt savus īpašos dzīves mirkļus gaumīga interjerā, un jaunu pieredžu piesātināto dienu noslēgt ar pastaigu Pils kvartālam pieguļošajās pilsdrupās.

 

Turklāt no  vasaras sākuma līdz pat zelta rudenim Siguldas pils Paviljons aicina uz daudzveidīgiem un aizraujošiem mūzikas, kino un deju vakariem, kopīgi baudot skaistos vakarus Siguldā. 

Paviljona pasākumus, kā arī Siguldas pilsdrupu koncertus bauda gan vietējie Siguldieši, gan tūristi. 2018. gadā Siguldas pils kvartāls ieguva jaunu elpu un kļuva par pastāvīgu galamērķi gan siguldiešiem, gan pilsētas viesiem.

 

 

 

 

DZĪVĀ SUDRABA MUZEJS


Dzīvā sudraba muzeja ideja radās 2012. gada Limbažos, 2013. gadā muzejs ieguva titulu “Labākais jaunais tūrisma objekts”

2019. gadā paplašinājās Rīgā, taču šobrīd par savām mājām var saukt radošo uzņēmēju kopienu –

Siguldas pils kvartālu.

Apmeklējot muzeju, apmeklētājiem būs iespēja uzzināt katra mākslas darba rašanās stāstu un iepazīt sudraba dažādās īpašības, dodoties ekskursijā gida pavadībā. 

Vairāk informācijas šeit

 

SAJŪTU DIMANTI

Katra meitene sapņo pirms savas lielās kāzu dienas izbaudīt laiku ar draudzenēm skaistā vietā, burvīgā gaisotnē ar meiteņu čalām, smekliem un šampanieša burpulīšiem.

Sajūtu Dimantu studija atrodas vēsturiskā un ainaviskā vietā – Siguldas pils kvartālā, kur iespējams ļauties aizraujošam un radošam laikam kopā ar savām draudzenēm,

izvēloties studiju par savu vecmeitu ballītes pieturvietu.

Vairāk informācijas šeit

 

SPIEĶU DARBNĪCA 

 

Spieķu darināšanai Siguldas apkārtnē ir vairāk kā divsimt gadu sena vēsture.

Jau 19. gadsimtā izdotajos ceļvežos teikts, ka „pastaigai pa Siguldas gravām lieti noderēs spieķis, ko var iegādāties no kāda zēna.” 

Darbnīcas apmeklētājiem ir iespēja piedalīties spieķu gatavošanas procesā, kā arī izzināt spieķu gatavošanas vēsturi no to pirmsākumiem.

Aicinām izdzīvot spieķa izgatavošanas procesu šajā darbnīcā!

Vairāk informācijas šeit

 

BALTU ROTU DARBNĪCA 

 

Darbnīcas piedāvājumā ietilpst seno baltu tautu rotu bagātības, kas nebeidz pārsteigt ar savu formu, rakstiem un stāstu.

Šis unikālais vēstījums tiek stāstīts tālāk, veidojot gan precīzas seno rotu kopijas, gan ietverot senās zīmes un simbolus moderna dizaina rotās.

 Vairāk informācijas šeit

 

 

KERAMIKAS DARBNĪCA

 

Keramikas darbnīcā iespējams iepazīt procesu, kā māls pārtop greznā vāzē, krūzē, šķīvī vai citā keramikas izstrādājumā. Mākslas mīļotājus priecēs jau gatavā produkcija, kuru ir iespējams arī iegādāties. Darbnīca iekārtota tā, lai apmeklētāji varētu gan vērot meistarus darbībā, gan iesaisīties paši.

 Vairāk informācijas šeit 

 


TEKSTILA DARBNĪCA
 

 

Darbnīcas mērķis ir saglabāt, pilnveidot un attīstīt mūsdienu vidē seno arodu – aušanu, iepazīstinot apmeklētājus ar aušanas procesu.

Prasmīgas meistares rokās diega pavediens pārtop par austu izstrādājumu - šalli, spilvenu, galda celiņu, lupatu paklāju vai salveti.

No noaustā auduma tiek izgatavotas arī somas, tauriņi un citi izstrādājumi. Darbnīcā var iegādāties jau saražoto produkciju, kā arī tiek pieņemti un izpildīti individuāli pasūtījumi. Tekstila darbnīcā ir unikāla iespēja apskatīt dažādas steles - sviru stelles, gobelēnu stāvstelles, uz galda liekamās stelles. Darbnīcas lielākā vērtība ir senās Pētera Viļumsona stelles.

Vairāk informācijas šeit 

 


"ĀDAS ARTELIS" DARBNĪCA
 

Ādas apdare ir viens no senākajiem amatniecības veidiem. Agrāk no ādas tika izgatavots gandrīz viss un arī mūsdienu pasaulē āda ir palikusi kā piesaistoša un moderna amatniecība. 

"Ādas artelī" gan pieaugušie, gan bērni var vērot ādas darbu tapšanas procesu, kā arī paši izveidot interesantas un noderīgas dāvanas tuviniekiem vai pagatavot vienkāršus suvenīrus.

Vairāk informācijas šeit  

 

 


PAPĪRMĀKSLAS DARBNĪCA "VIKTORA VĒSTULES" 

 

 

 

Romantiska vieta Siguldas pils kvartālā koka muižas ēkā, kur lējuma papīra izstrādājumiem māksliniece Zinaīda Ceske izmanto Siguldas novada pašvaldības utilizētos dokumentus, kā arī augus no Gaujas senlejas. Šeit top grāmatzīmes, dāvanu aploksnes, rotaslietas, pastkartes un īpašs vēstuļu papīrs.

Vairāk informācijas šeit  

 

 

 


AROMABREATHE DARBNĪCA
 

 

 

„Aromabreathe” darbnīcas pamatdarbība ir dabīgās kosmētikas, augu hidrolātu, zāļu tēju un aroma produktu veidošana.

Te darbojas smaržu darbnīca, kurā ikviens interesents var pieteikties un izveidot pats sev piemērotu aromātu no dabīgām izejvielām.

Darbnīcā iespējams iegādāties „Aromabreathe” gatavotus aromproduktus.

 Vairāk informācijas šeit 

 

CLOUDBERRY DESIGN LATVIA

 

Dizaina papīrlietas. Sajūtu un atmiņu fotogrāfiju albumi. Plānotāji cilvēkiem, kuras vēlas sasniegt vairāk.

Vairāk informācija šeit

 

 

Aicinām paviesoties Siguldas vēsturiskajā centrā un apgūt jaunas prasmes, līdzdarbojoties radošajos procesos amatnieku darbnīcās!

 

Pils kvartālā iesakām apmeklēt arī

SIGULDAS SALDĒJUMS

Siguldas saldējums ir ģimenes uzņēmums, kas izveidots, lai vairotu prieku, iestātos par veselīgu uzturu un aktīvu dzīves veidu. Siguldas saldējuma pamatā ir rūpīgi izstrādātas, pārbaudītas receptes, kas sastāv no īpaši izmeklētām, dabīgām izejvielām. Katrs saldējums ir roku darbs, kas spēs iepriecināt gan vismazāko kārumnieku, gan liks kavēties nostalģiskās atmiņās pieaugušajiem.

Pieejama saldējuma degustācija, izzinoša ekskursija par saldējuma vēsturi, kā arī iespēja rīkot saldējuma ballītes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Balsošana:


Distanču slēpošanas trase
Pasākumi